Українська Українська

Русский Русский

Юридична фірма "Юрсервіс"
юридичні послуги, адвокат,консультація

Територіально ми працюємо: Київ, Києво-Святошинський район Київської області (м.Боярка, м.Вишневе), м.Ірпінь, м.Вишгород, м.Бровари
тел.(044)38-39-539


НАШ СЕРВІС


Створіть онлайн позовну заяву про розірвання шлюбу чи стягнення аліментів за допомогою нашого сервісу

YURSERVICE.COM.UA

Визнання права власності на нерухомість судом

30 березня 2012 Пленумом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ було прийнято постанову "Про практику застосування судами статті 376 Цивільного кодексу України (щодо правового режиму самовільного будівництва)", згідно якої суди розглядають спори щодо самочинного будівництва, зокрема :про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно власником земельної ділянки; про визнання права власності на самочинно збудоване майно на земельній ділянці, що не була відведена особі, яка здійснила самочинне будівництво; про знесення самочинно збудованого нерухомого майна; та інше. У зазначеній постанові також детально роз'яснені порядок і умови визнання права власності на самовільне будівництво через суд. Таким чином, знову з'явилася можливість узаконити самовільні споруди в судовому порядку.

Потрібно відзначити, що деякі питання, пов'язані з узаконенням самовільних будов, неможливо вирішити без рішення суду. Це стосується особливо тих випадків, коли є спір з сусідами, органом місцевого самоврядування, органом ДАБК або іншою інстанцією з приводу прийняття об'єкта в експлуатацію; якщо будівництво проведене з порушенням будівельних норм, при відсутності державного акта на земельну ділянку; в разі спадкування самовільного будівлі або споруди; при необхідності оформити право власності на самочинну споруду в стадії будівництва (право на будівельні матеріали) чи поділ такого майна між подружжям; у разі набуття права власності на нерухомість або на земельну ділянку за набувальною давністю (безперервне володіння нерухомістю протягом 10 років, земельною ділянкою - протягом 15 років) .

Спосіб узаконення самочинного будівництва через суд вимагає від власника нерухомості менше зусиль на отримання різних погоджень, висновків, довідок та інших документів, які потрібні для прийняття об'єкта в експлуатацію в загальному порядку, проте не завжди цей спосіб є найкращим. Весь процес узаконення (легалізації) нерухомості через суд займає від трьох тижнів до трьох місяців.

Необхідно знати, що відповідно до пункту 10 "Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів", затвердженого постановою КабМіну від 13.04.2011 року, у разі якщо на самочинно збудоване нерухоме майно визнано право власності за рішенням суду, воно приймається в експлуатацію відповідно до цього Порядку . Це означає, що після набрання законної сили рішенням суду про визнання права власності на самочинне будівництво, необхідно зареєструвати в ДАБК декларацію про готовність об'єкта будівництва до експлуатації. При цьому розробка проектної документації, отримання будівельного паспорта, реєстрація повідомлення (декларації) про початок будівництва не вимагається.

При необхідності, ми допоможемо Вам узаконити Вашу нерухомість в судовому порядку і готові взяти на себе проходження всіх його етапів, починаючи від замовлення технічного паспорта і закінчуючи реєстрацією декларації про готовність об'єкта будівництва до експлуатації в ДАБК.

Також ми надаємо юридичну допомогу в питаннях знесення та перебудови незаконного самочинного будівництва, яке порушує права та інтереси сусідів та інших громадян, ведемо судові справи в адміністративних судах про оскарження постанов архітектурно-будівельної інспекції про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.