Українська Українська

Русский Русский

Юридична фірма "Юрсервіс"
юридичні послуги, адвокат,консультація

Територіально ми працюємо: Київ, Києво-Святошинський район Київської області (м.Боярка, м.Вишневе), м.Ірпінь, м.Вишгород, м.Бровари
тел.(044)38-39-539


НАШ СЕРВІС


Створіть онлайн позовну заяву стягнення аліментів за допомогою нашого нового сервісу

YURSERVICE.COM.UA

Внесено зміни до спрощеного порядку прийняття в експлуатацю самочинного будівництва

sam-9Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13.06.2012 року (набрав чинності 23.07.2012 року) внесено зміни до Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд,

прибудов до них, громадських будівель I і II категорій складності, які побудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, та проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж, затверджений наказом Мінрегіонбуду Україні № 91 від 24.06.2011 року.

Крім деяких несуттєвих змін, були внесені також і важливі поправки.

Так, був виключений незрозумілий і спірний пункт про "відповідального виконавця", який відповідно до попередньої редакції Наказу мав виняткові повноваження на проведення технічного обстеження об'єкта будівництва.

Внесено до Порядку нове положення, згідно з яким технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, проводиться під час їх технічної інвентаризації з подальшою видачею технічного паспорта. 

Таким чином для житлових, дачних і садових будинків площею до 300кв.м. не вимагається складання звіту про технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж.

Крім того, в порядку тепер чітко зазначено, що об'єкти будівництва індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, побудовані до 5 серпня 1992 року, не підлягають прийняттю в експлуатацію. Документом, який підтверджує відповідність зазначених об'єктів вимогам законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, зокрема для потреб державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, є технічний паспорт, складений за результатами технічної інвентаризації.

Затверджено також новий бланк звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж та зазначено, що тепер декларація може бути повернена замовнику з підстав невідповідності поданих документів вимогам закону, а не лише якщо вона подана або оформлена з порушенням вимог, встановлених Порядком, як це було раніше.