Українська Українська

Русский Русский

Юридична фірма "Юрсервіс"
юридичні послуги, адвокат,консультація

Територіально ми працюємо: Київ, Києво-Святошинський район Київської області (м.Боярка, м.Вишневе), м.Ірпінь, м.Вишгород, м.Бровари
тел.(044)38-39-539


НАШ СЕРВІС


Створіть онлайн позовну заяву про розірвання шлюбу чи стягнення аліментів за допомогою нашого нового сервісу

YURSERVICE.COM.UA

Внесено зміни до законодавства України щодо реєстрації майнових прав і доступу до Державного реєстру майнових прав

notariusНародними депутатами прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно". Одним з найважливіших положень цього закону є те, то Закон "Про нотаріат" доповнено статтею 461-й про повноваження нотаріусів у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обмежень.

Згідно із цією статтею, нотаріус під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва має доступ та користується Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та є спеціальним суб'єктом, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до вимог Закону "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", і має печатку такого реєстратора.
Користування Державним реєстром речових прав на нерухоме майно здійснюється безпосередньо нотаріусом, який вчиняє відповідну нотаріальну дію.
Нотаріус під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об`єктом незавершеного будівництва здійснює пошук у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно, об`єкт незавершеного будівництва, обтяження таких прав та за його результатами формує витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, який залишається у справі державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса.
У Законі "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" передбачено, що державна реєстрація прав власності, реєстрація яких проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об`єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчиняється така дія. Державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об`єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію.

Законом передбачена можливість подання документів на державну реєстрацію прав як у паперовій, так і в електронній формі шляхом запровадження механізму їх подання державним кадастровим реєстратором.

Визначено також порядок взаємодії органів державної реєстрації прав з органами державної виконавчої служби тощо.
Згідно із законом, державний виконавець під час примусового виконання рішень відповідно до закону користується інформацією з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права на нерухоме майно, об`єкт незавершеного будівництва та обтяження таких прав. Він здійснює пошук у Державному реєстрі прав відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно, об`єкт незавершеного будівництва та обтяження таких прав і за його результатом формує інформаційну довідку з Державного реєстру прав, яка залишається у виконавчому провадженні державного виконавця. Під час примусового виконання рішень відповідно до закону він подає до органу державної реєстрації прав заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в паперовій або електронній формі.
Порядок доступу державних виконавців до Державного реєстру прав установлюється Міністерством юстиції України.