Українська Українська

Русский Русский

Юридична фірма "Юрсервіс"
юридичні послуги, адвокат,консультація

Територіально ми працюємо: Київ, Києво-Святошинський район Київської області (м.Боярка, м.Вишневе), м.Ірпінь, м.Вишгород, м.Бровари
тел.(044)38-39-539


НАШ СЕРВІС


Створіть онлайн позовну заяву про розірвання шлюбу за допомогою нашого нового сервісу

Набрала чинності спрощена процедура прийняття в експлуатацію будинків у 2015 році

sam-427 травня 2015 року набрав чинності Наказ Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України №79 від 24.04.2015 року, яким затверджено новий порядок спрощеної процедури прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, а також регламентовано процедуру проведення технічного обстеження.

Варто зазначити, що зміни до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо продовження спрощеної процедури до 31 грудня 2015 року на об’єкти, побудовані до 12 березня 2011 року, були прийняті ще 13 січня 2015 року, проте до 27 травня 2015 року фактично ці норми не діяли.
Основні положення нового Порядку прийняття в експлуатацію, затвердженого наказом Мінрегіонбуду №79 (далі Порядок) такі:
- В спрощеному, тобто передбаченому вказаним наказом порядку, приймаються в експлуатацію: індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, збудовані у період з 05 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року, а також збудовані до 12 березня 2011 року громадські будинки I і II категорій складності; будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності. Цим порядком як і в попередній його редакції розтлумачено терміни: “Індивідуальний (садибний) житловий будинок”, “садовий будинок”, “господарські (присадибні) будівлі та споруди”, “дачний будинок”, “замовник”, “технічне обстеження”. Згідно останнього абзацу п.2 нового Порядку, належність об’єкта будівництва до громадських будинків I і II категорій складності та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I і II категорій складності визначається відповідно до будівельних норм, державних стандартів і правил. - Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, збудовані до 05 серпня 1992 року, прийняттю в експлуатацію не підлягають і можуть бути зареєстровані як об’єкти права власності на підставі технічного паспорту.
- Прийняття в експлуатацію об'єктів, зазначених у пункті 1 Порядку, здійснюється безоплатно територіальними органами Держархбудінспекції України протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені такі об’єкти.
Важливою новелою “нового порядку” є те, що відповідно до абз.2 п.1 об’єкт не може бути прийнятий в експлуатацію згідно з цим Порядком у разі наявності відхилень від вимог державних будівельних норм, визначених такими нормами як недопустимі (заборонені).
- Підставою прийняття об’єкта в експлуатацію є технічний паспорт з проставленою в ньому відміткою про проведення його технічного обстеження за формою, наведеною в додатку 2 до Порядку (для будинків до 300кв.м. включно), або звіт про проведення технічного обстеження об’єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації (для будинків більше 300 кв.м.), який складається суб’єктом господарювання, що має у своєму складі відповідних виконавців, які згідно із Законом України «Про архітектурну діяльність» одержали кваліфікаційний сертифікат, або фізична особа - підприємець, яка згідно із цим Законом має кваліфікаційний сертифікат.
- Крім звіту про проведення технічного обстеження до Архітектурно-будівельної Інспекції  подаються також два примірники заповненої декларації і засвідчені в установленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт, та копія технічного паспорта.
- Приємним нововведенням Порядку (що відображено і в п.9 розділу V Закону “Про регулювання містобудівної діяльності”) є те, що штраф за самочинне будівництво при прийнятті в експлуатацію об’єкта за цим Порядком не сплачується.