Українська Українська

Русский Русский

Юридична фірма "Юрсервіс"
юридичні послуги, адвокат,консультація

Територіально ми працюємо: Київ, Києво-Святошинський район Київської області (м.Боярка, м.Вишневе), м.Ірпінь, м.Вишгород, м.Бровари
тел.(044)38-39-539


НАШ СЕРВІС


Створіть онлайн позовну заяву стягнення аліментів за допомогою нашого нового сервісу

YURSERVICE.COM.UA

Все, що потрібно знати про податок на нерухоме майно

keyЗ 1 січня 2015 року набули чинності норми Податкового кодексу України про податок на нерухоме майно. Це означає, що на плечі громадян ляже ще один вид оподаткування. Що необхідно знати про цей податок.

Хто платить:
Податок будуть сплачувати: усі громадяни, іноземці (або особи без громадянства), юридичні особи (за виключенням пільговиків: див. нижче), які є:
- одноособовими власниками квартир загальною площею понад 60кв.м.
- одноособовими власниками житлового будинку загальною площею понад 120кв.м.
- особам, які мають частку у праві спільної власності на квартиру (будинок), якщо цій частці відповідає загальна площа квартири понад 60кв.м.(будинку понад 120кв.м.). Наприклад якщо власником квартири загальною площею 130 кв.м. є дві особи, то вони будуть сплачувати податок на нерухомість, оскільки частка кожного з них у праві спільної власності на квартиру відповідає площі квартири у 65кв.м.
- одноособові власники або співвласники двох і більше квартир (житлових будинків) або власники і квартир і житлових будинків, якщо сума загальних площ цих об’єктів нерухомості становить більше 180кв.м.
- власники нежитлових приміщень.
Варто відмітити, що податок сплачується тільки за нерухоме майно, яке зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (діє з 2013 року), крім випадків, коли таке право власності на майно в новому реєстрі не зареєстроване, але власник сам надав контролюючому органові оригінали правовстановлюючих документів на об’єкт.

Хто має пільги і не буде платити податок?
- органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації які повністю утримують нерухоме майно за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими;
- власники дитячих будинків сімейного типу;
- власники гуртожитків;
власники житлової нерухомості, яка непридатна для проживання, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради;
- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа, визнані такими відповідно до закону, діти-інваліди, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;
- суб’єкти господарювання, які використовують об’єкт для малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;
- власники будівель промисловості, зокрема виробничих корпусів, цехів, складських приміщень промислових підприємств;
- власники будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначених для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
- громадські організацій інвалідів та їх підприємства.
- фізичні та юридичні особи, якщо пільги по сплаті податку на нерухомість надані їм рішенням органу місцевого самоврядування (з урахуванням їх майнового стану).

Скільки прийдеться платити?
Одразу треба сказати, що податок на житлову нерухомість нараховується тільки на загальну площу нерухомого майна, що перевищує встановлені ліміти (для квартири – 60кв.м., для житлового будинку – 120кв.м., для двох і більше об’єктів – 180кв.м.)
Ставки податку (тобто скільки треба сплатити гривень за 1кв.м. загальної площі) остаточно встановлюються рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування та типу об’єкта, але його розмір не повинен перевищувати 2-х відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр загальної площі нерухомості.

Приклад 1.
Є трикімнатна квартира загальною площею 74кв.м. і вона належить на праві власності Іванову І.І. На сьогоднішній день мінімальна заробітна плата становить 1218грн. Якщо орган місцевого самоврядування визначить максимальну ставку податку (2% від мінімальної зарплати), то розрахунок податку буде наступним:
74кв.м. – 60кв.м.(ліміт для квартири) = 14кв.м.
14кв.м. х 24,36грн. (два відсотки від мінімальної зарплати) = 341,04грн. (треба сплатити податку).

Приклад 2. Трикімнатна квартира площею 74 кв.м. належить двом особам – Івануву І.І. і Петрову П.П. в рівних частка. Петрову крім частки у квартирі належить також на праві власності житловий будинок площею 200кв.м.
Іванов І.І. не буде платити податок, оскільки його частка у праві спільної власності на квартиру відповідає загальній площі у 37кв.м. (1/2 від площі квартири), що є нижчою від встановленого ліміту (60кв.м.).
Розрахуємо скільки прийдеться заплатити податку Петрову П.П.:
37кв.м. (його ? частка квартири) + 200кв.м. (площа його будинку) = 237кв.м.
237кв.м. – 180кв.м. (ліміт для власників двох і більше об’єктів) = 57кв.м.
57кв.м. х 24,36грн. (два відсотки від мінімальної зарплати) = 1388,52грн.

Зверніть також увагу, що базою оподаткування є саме загальна площа нерухомого майна, а не житлова (як це передбачалося попередньою редакцією ПК України, прийнятою “злочинною владою”), тому оподаткуванню підлягають не тільки житлові будинки, але й прибудинкові споруди – гаражі, сараї, тощо.